ÖYKÜ
Giriş Tarihi : 19-06-2024 17:34   Güncelleme : 19-06-2024 17:43

Piknik Günü / Marziye Yumak

Yazan: Marziye Yumak -PİKNİK GÜNÜ

Piknik Günü / Marziye Yumak

PİKNİK GÜNÜ

Bir gün arkadaşlarımla piknik yapmaya karar verdik. Okulun son haftasıydı. Birbirimizi artık göremiyecetik. Farklı  yerlerde farklı hayatlar kuracaktık. Son zamanlarımızı değerlendirmek istedik. Sahil kenarına piknik yapmaya gittik. Yiyeceklerimizi aldık yola koyulduk. Nihayet iki buçuk saat sonra vardık.

Hemen sahile doğru yürüdüm. Sahile ayak bastığımda, o an mavinin o büyülü manzarası, attığım ilk adımda suyun serin dokusunu ayaklarımda hissettim. Anlam veremeyeceğim bir heyecanla bir kaç adım daha atmak istedim. Saatlerce sahilde yürüyebilirdim. Sanki dalgalar her kıyıya vurduğunda , beni çağırıyor gibi hissediyordum. Derin düşüncelere dalmış ve yavaş adımlarla suyun içinde ilerlemeye devam ediyordum.

Kızların seslenmesiyle irkildim. Pikniğimizi yapacağımız alanı seçmemiz gerekiyordu. Nihayet bir yer seçtik ve oturduk. Getirdiğimiz yiyecekleri çıkarttık, düzelttik. Yiyecekler yerken çok keyifli sohbetler ettik. Ama ben suya doyamamıştım. Biraz daha suya girmek istedim. Sahile doğru yürüdüm.

Denize girdikten sonra yaklaşık on dakika kadar suyun içinde oylandım.  Adımlar atmaya devam ediyordum. Bir anda çok şiddetli bir acı hissetim . Ne olduğuna anlam veremeden bağırmaya başladım. Sahil görevleri ve arkadaşlarım hızla yanıma geldiler.

Ben yıllan soktuğunu düşünerek korktum. Yada farklı bir hayvanın ısırdığını düşündüm. Ama ayağıma batan yalnızca bir  taşmış. Biraz utanç duymadım değil. Bu olay, o pikniğin unutulmaz bir parçası oldu.

 

EditörEditör