KİTAP ANALİZİ
Giriş Tarihi : 25-02-2023 14:07   Güncelleme : 25-02-2023 22:02

Bir Yokluğun Eksikti O da Geldi

Yazan: Sebahat Sarıca -BİR YOKLUĞUN EKSİKTİ O DA GELDİ / ABDULRAHİM ASLAN

Bir Yokluğun Eksikti O da Geldi

BİR YOKLUĞUN EKSİKTİ O DA GELDİ / ABDURLRAHİM ASLAN

Kitabın daha ilk sayfasında ‘‘Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.’’ cümlesi karşılıyor bizleri.

Kitabı okuyup bitirdikten sonra, ilk sayfada karşılandığım cümleyi anımsadım ve ‘‘Evet, giriş cümlesinde de bahsedildiği gibi kitap göründüğünden fazlası…’’ diye düşündüm.

Sayfaları okudukça her satırında, gönlüme doğru yol alan kelimelere dokundum.
Şair, duyguları öylesine güzel işlemiş ki kırılganlıklarını, aşkı incitmeden, yunusça bir bakışla yansıtmış kelimelerine.

"Şair ressamıdır hayallerin, sonsuzluğu yansıtır tuvaline…’’ mısralarıyla karşılaşırken, bir hayalde siz kuruyorsunuz. Bu sizi okuduğunuz romanların eşsiz dünyasından alıp yepyeni bir duygu yoğunluğuna sürüklüyor. Eninde sonunda, gönlünüzü şiirlere kaptırıyorsunuz.

Güzel Sanatlar bölümü mezunu olan şairimizin kitabını okurken rengarenk duyguları kendinde barındıran bir tuvale bakar gibiydim. Bu tuvale attığı her fırça darbesiyle, duyguyu içimize sindire sindire resmettiğini gördüm.

Şairin kaleminden dökülenleri, en iyi ‘şiir yürekli’ olanlar anlar; diyorum ve şiir dostlarına, ‘‘Tamamlandı Puzzle Bir Yokluğun Eksikti’’ kitabını tavsiye ediyorum.

Şiirin farklı güzelliklerini bizlere açan, Abdulrahim Arslan hocamıza ‘‘Emeğinize ve yüreğinize sağlık… Teşekkür ederim.’’ diyerek sözlerimi noktalıyorum.

Truva Edebiyat Dergisi Truva Edebiyat Dergisi