SÖYLEŞİ
Giriş Tarihi : 10-07-2024 13:27   Güncelleme : 11-07-2024 18:30

Ara Sıra / Hamdiye Okudan

Yazan: Hamdiye Okudan -ARA SIRA

Ara Sıra / Hamdiye Okudan

ARA SIRA

Karmaşık duygular içindeyim yine bu sabah. Düşünüyorum ara sıra yaptığım gibi. Gökyüzüne mi baksam, mavi hayaller içinde havalansam? Denizlere mi dalsam bir gemiyle, mavi sularda bilinmeyen ufuklara doğru uzakların hüznü, ruhumun yalnızlığında. Yoksa kırlarda dağ rüzgarlarına verip başımı özgürlüğe şarkılar mı söylesem kuşların eşliğinde..

Dünya geniş, yapacak çok şey var. Oysa ömür ne kadar kısa…

Bugüne kadar olan hayatımdan bölümler, parçalar manzaralar görüntüleniyor kafamda. Sanki ilginç bir filmin fragmanlarını izliyorum. Ve her bir bölüm ayrı etkiliyor beni. Kiminde gülümsüyorum. Kiminde hüzünleniyorum. Kiminde acayip utanç duyuyorum, saklanacak yer arıyorum. Yer yarılsa da yere girsem diyorum. Her görüntüde ayrı bir mevsim yaşıyorum. Kimisi içimi üşütüyor, kimisi kalbimi yakıyor, kimisi de tatlı tatlı bahar rüzgarlarını estiriyor. İçimi rahatlatan bir şey var. Hiç pişmanlığım yok. Olumlu da, olumsuz da yapılması gereken her şeyi yapmışım.

Hani denir ya geriye dönsen aynını yaşamak ister misin? Hayır istemem. Her durumun, her şeyin hakkını vermişim. Aynılarını tekrar yaşamak istemem. Yeni şeyler gerek bana. Yenilerini yaşamalıyım… Hayat bahçeme yeni fidanlar ekmeli, yeni meyveler üretmeliyim. Başka denizlerde yüzmeli, gün batımını başka limanlardan seyretmeliyim.

İnanıyor ve özlüyorum ki yapılması, görülmesi, gezilmesi gereken o kadar çok şey var ki dünyada. Başkalarını bilmem ama ben bu dünyayı bırakıp gitmeyi istemiyorum. Tabii gitmem gerektiğinde bana sorulmayacağını da biliyorum. En iyisi hayatı akışına bırakmak. Bakalım neler yaşayacağız…

Yaşamın sürprizlerini seviyorum. Yarın yeni ve başka bir gün olacak. Yeni umutlar, yeni başlangıçlar yaşama sevinciyle gelecek… Yürek büyük, yürek kocaman, yürek sevgi dolu. Gidenin hüznüne, gelenin sevincine yeni, eski tüm dostlara bol bol yer var. Sevgi vefa her zaman her yerde. Sınır yok…

Truva Edebiyat Dergisi Truva Edebiyat Dergisi