DENEME
Giriş Tarihi : 17-09-2023 18:59

Tek İhtiyacım Pozitif Olmak / Burhan Ünlü

Yazan: Burhan Ünlü -TEK İHTİYACIM POZİTİF OLMAK

Tek İhtiyacım Pozitif Olmak / Burhan Ünlü

TEK İHTİYACIM POZİTİF OLMAK

Düşüncelerimiz bizlerin ekmek, su, nefes alıp vermek kadar kapsayıcı ve önemli bir yapıda hayatımızı şekillendirmektedir.

Bazı yapılara mensup bireylerin sınırsız sessizliğe bürünmeleri, bazılarınıda huzur kaynağı olarak gördüğü suskunlukları kaçınılmaz ihtiyaçlar arasında yeralmaktadır.

Pozitif ve negatif düşünceler yapısal olarakta yaşantımıza etkin olaraktan müdehil bir durumda rol almaktadır.

Hayatımız ve yaşantımızı zengileştirecek bazı davranış ve adımlar sayesinde yeniden dizayn edebiliriz. İnsanın beyin yapısını bir bal mumu olarak düşünürsek, hangi düşüncelerle yoğurulup şekil veririlirse o yöne evrilir bir durum içinde yer alabilmektedir.

Ondandır pozitif düşünceler içinde yer almamız hayatımızı baştan sona yeniliklerle süsleyip enerjik bir konumda olmamızı sağlayıp motivasyonumuzu da zenginleştirmiş oluruz.

Söyleşilere katılıp, bolca kitap okumak, tartışmalara katılmak, farkındalığımızın keşfi için korkmadan kendimizi sorgulamak pozitif yapımızı güçlü kılıp zenginleştirecektir.

Kendimize ne kadar kendimizi tanıma fırsatı tanırsak o kadar pozitif bir yaşantımız olur. Negatif düşünceleri hayatımızda söküp atarak kendimize yeni bir başlangıcın yolunu tayin edebiliriz. Küçük şeylerle yakalanılan mutluluklar hayatımızda büyük izler bırakacaktır. Unutmayalım! 
Herkese iyi okumalar saygılar. 

Truva Edebiyat Dergisi Truva Edebiyat Dergisi