SÖYLEŞİ
Giriş Tarihi : 02-09-2023 17:19   Güncelleme : 02-09-2023 17:28

Kendime Dönüyorum / Bülent Afşar

Yazan: Bülent Afşar -KENDİME DÖNÜYORUM

Kendime Dönüyorum / Bülent Afşar

KENDİME DÖNÜYORUM

Bir başkadır atasözleri ve deyimler... “Az insan, az eşya. Bulursun huzuru bir anda…” (Alıntı)

Kaçmak... Üzüntüden, kötü ihtimallerden ve sonuçlardan kaçmak. Lokal tedavi gibi. Kısa süreli ve anlık. “Dertleri halının altına süpürmek” misali. Bütün zor işler, kolay işlerin birikmesiyle oluşur. Genellikle bugünün işini yarına bırakırız. Buraya kadar ifade etmeye çalıştığım hususlar genel durumlar içindir.

Kendimize de uygun gördüğümüz bir “yalnız kalma” durumu vardır. Olaylardan uzak durmak için bazen en yakın dostlarımızdan ve sevdiklerimizden uzaklaşırız. “Ben suçluyum ve senin değerini bilemedim.” der gibi davranırız. İşte gururumuz devrededir ve her gün, her an bizi esir alır.

Kabuğumuza çekiliriz. Hani gençlik yıllarımızda çok sevdiğimizin karşısına -gururumuzu bir yana bırakarak- olur olmaz yerlerde çıkar ve kendimizi gösteririz ya... İşte şimdi tam tersini yapıyoruz.

İnsan sevdiklerinin davranışlarından dolayı buruk olabilir, anlık küsebilir. Bu durumda dahi onlarla görüşmekten ve selamlaşmaktan kaçınmamak gerekir. Kabuğuma çekilmeden, tüm dostlarımla her zaman bir arada ve sevgiyle yaşamak istiyorum…

Editör: Hamit Gözümoğlu 

Truva Edebiyat Dergisi Truva Edebiyat Dergisi