DENEME
Giriş Tarihi : 15-09-2023 13:25

Can Dostlarımızın Hayatımızdaki Yeri / Burhan Ünlü

Yazan: Burhan Ünlü -CAN DOSTLARIMIZIN HAYATIMIZDAKİ YERİ 

Can Dostlarımızın Hayatımızdaki Yeri / Burhan Ünlü

CAN DOSTLARIMIZIN HAYATIMIZDAKİ YERİ

Hayvan sevgisinin insan yaşamında çok önemli bir yeri vardır. İnsanlar yaşamı boyunca bazı istek ve arzularını yerine getirdiğini düşünseler de sevgi kavramı çok geniş alanlara nüfuz ettiğinden tam olarak hakim konumda olduklarıda var sayılamaz.

Hayvanlar arasında sosyal yaşatımıza yanlızlığımıza, ruhen rahatlamamıza iyi gelen sadık can dostlarımız köpekler yer almaktadır.

Köpekler insan yaşamında çok önemli bir yer teşkil eder. Yaşamımızın her alanında koşulsuz gösterdikleri sadakatleriyle yanımızda yer alırlar. Sevgi ve bağlılıkları karşılıksız olduğundan bu da onların sadakat kavramını çok özel kılmaktadır.

Köpeklerle olan arkadaşlık bağımızı çok değerli görmemiz ve önemsememiz gerekir. Onlar bizleri koşulsuz dinleyip anlamaya çalışırlar. Eğer huzursuz, moralsiz bir durumla karşı karşıya kalmışsak mimikleriyle bizleri motive etmek için her türlü çabayı sarfederler. 
Bu da bizleri motive eder ve pisikolojikmen rahatlamamızı sağlar.

Peki bizlerin onlara karşı sorumlulukları nelerdir? İlk yapacağımız sokak hayvanlarını koruyup kollamak onları aç bırakmayıp sahiplendirmek olmalıdır.

Satın alma sahiplen sloganı kapsayıcı ve çözüm öneren ve sembolize eden değerli adımlar arasındadır. Bizler kadar onlarında bu hayatı yaşamaya hakları olduğunu unutmayalım! Ekolojik dengenin sürdürülebilir olması canlıları ve doğayı korumaktan geçmektedir.
Ondandır duyarlılık esas olursa başarı da kaçınılmaz olur

Truva Edebiyat Dergisi Truva Edebiyat Dergisi