SÖYLEŞİ
Giriş Tarihi : 30-08-2023 21:45   Güncelleme : 30-08-2023 21:51

Bazıları Öyle Güzel Severler ki... / Hakan Şahin

Yazan: Hakan Şahin -BAZILARI ÖYLE GÜZEL SEVERLER Kİ...

Bazıları Öyle Güzel Severler ki... / Hakan Şahin

BAZILARI ÖYLE GÜZEL SEVERLER Kİ...

Bazı adamlar bazı kadınları öyle güzel severler ki... Ne zaman nerede görseniz anlarsınız onların diğerlerinden farkını.  Karşısındaki kadına duyduğu saygıdan farkedersiniz önce. Sonra şefkatli bakışlarından. Yumuşacık sözlerinden. Bir kadifeye dokunur gibi  hassas dokunuşlarından. Yanında sapasağlam, dimdik duruşlarından. Güven veren sarışlarından, ellerini sımsıkı tutuşlarından. En ufak detayı bile unutmadan hatırlayışlarından tanırsınız. Kadının düşüncelerine önem verişlerinden. Bazen kadını bir gül gibi görüp koklamaya kıyamayışlarından, bazen de kadının öfkesi karşısında sadece susuşlarından. 

Güzel sevmek harcı değildir her adamın. Mangal gibi yürek işidir bu. İçin için yanan korlar gibi sever o adamlar. Söndüğünü sandığınız anda bile yanar ve yakarlar. Kadının sadece yaşam ortağı değil hayal ortağı da olurlar. İnanır ve inandırırlar. Şüphelerle yormazlar, hoyratlıklarıyla üzmezler. Tatlı söz söylemenin büyülü etkisini bilirler ve kullanırlar. Onların verdiği huzuru su gibi içen kadının ruhunun doygunluğu neşesinden ve özgüveninden bellidir. 

Güzel seven adamlar, kadını yanında süs eşyası gibi taşımaz, kadınla birlikte adımlar atarlar, bazen bir adım gerisinde durur izlerler, bazen bir adım önünde durup yolunu açarlar. Güzel seven adamın yanında güvende hisseden, hem kendine hem hayata güvenen kadının yapamayacağı bir şey yoktur artık. Coşmuş bir bahar dalı gibi rengarenk açar çiçeklerini. Tüm dünyaya sevgi ve hoşgörü ile bakar. 

Güzel seven adamların yanında, sevildikçe güzelleşmiş göz alıcı kadınlar vardır. Güzellik yüreklerinden yeşerdiği için asla solmazlar. Korku nedir bilmezler. Sözlerini susmazlar. Güzel seven adamlar, kadını duymayı da dinlemeyi de bilirler. Suskunluğunda da sebebini anlarlar. 

Güzel seven adamlar, Sevginin güzelliğinin farkında olan, vermeyi bilen, verdikçe fazlasını alan, akıllı adamlardır. Sözlerini oyunlar oynamadan doğrudan söylerler. 

Güzel seven adamlar, doğru adamlardır. Oysa kadınlar nedense çoğu zaman yanlış adamları seçerler. Bu yüzden de hep yanlış hayatı yaşarlar...

Truva Edebiyat Dergisi Truva Edebiyat Dergisi